Księgarnia mieszcząca się w Centrum Kultury Zamek na drugim piętrze, na antresoli. Towarzyszy licznym wydarzeniom zamkowym, ale też wędruje i zagląda na targi, kiermasze, festiwale. Zajrzy też i na nasz Festiwal, gdzie będzie miała w ofercie książki naszych prelegentów. Na stoisku Księgarni będzie można zdobyć na nich podpis autorów. Oprócz tego Księgarnia będzie miała obfity dział "Life on earth" czyli, jak żyć dobrze i kochać ludzi i świat.

Publikuje literaturę naukową, popularno-naukową oraz literaturę piękną. Początki Wydawnictwa sięgają roku 1956. Wówczas to publikacje poświęcone były historii i współczesności Wielkopolski, Ziem Zachodnich i Północnych, problematyce niemieckiej oraz współczesnej literaturze pięknej polskiej i obcej (głównie skandynawskiej i niemieckiej), pamiętnikom, wspomnieniom, reportażom, szkicom krytycznym i historycznoliterackim. Wśród pisarzy publikujących w Wydawnictwie znaleźli się, między innymi: Stanisław Barańczak, Irena Dowgielewicz, Arkady Fiedler, Kazimiera Iłłakowiczówna, Eugeniusz Paukszta. Wydawnictwo swoją opieką obejmowało także twórców początkujących. Ukazywały się tam almanachy poetyckie, almanachy prozy oraz arkusze poetyckie. Wydawnictwo promowało także środowisko naukowe Poznania i Wielkopolski. Wydawało prace naukowe i popularno-naukowe, czasopisma naukowe, podręczniki akademickie i szkolne oraz literaturę pomocniczą dla nauczycieli. Wydawnictwo posiada ugruntowaną pozycję na rynku książki naukowej oraz w środowisku akademickim, zarówno w kraju jak i za granicą.
Wydawnictwo Poznańskie będzie obecne na jednym ze stoisk wystawienniczych podczas Festiwalu Fotografii Przyrodniczej „Przyroda Warta Poznania”. Serdecznie zapraszamy do sięgnięcia po literaturę!

Zajmuje się realizacją filmów już od 1984 roku. Materiały filmowe powstają przy użyciu najwyższej jakości sprzętu, a operatorzy, montażyści i fotografowie posiadają wykształcenie leśne i filmowe. Co więcej, tworzą grono pasjonatów, zdolnych do wielogodzinnych wyczekiwań w ukryciu. Efektem są niesamowite ujęcia dzikich zwierząt. Filmy oraz płyty audio z odgłosami Przyrody stanowią unikatowy materiał dydaktyczny dla dzieci i młodzieży. Dzięki nim przyrodnicze bogactwo Polski jest na wyciągniecie ręki, w szczególności nasze piękne polskie lasy, proces ich hodowli, urządzania oraz ochrony. Produkcje Leśnego Studia Filmowego ORWLP w Bedoniu zyskały uznanie, w postaci nagród i wyróżnień, podczas licznych konkursów oraz festiwali filmów przyrodniczych i ekologicznych, zarówno w kraju jak i za granicą.Leśne Studio Filmowe będzie nam towarzyszyło podczas Festiwalu Fotografii
Przyrodniczej „Przyroda Warta Poznania”. Serdecznie zapraszamy na stoisko wystawiennicze, gdzie będzie można zapoznać się przebogatą ofertą filmów przyrodniczych oraz płyt audio.

Firmę tworzą pasjonaci fotografii oraz zaangażowani profesjonaliści, zawsze służący swoją wiedzą miłośnikom fotografowania. Szeroki asortyment takich marek jak: Canon, Fujifilm, Manfrotto czy też Olympus, przyciąga tysiące klientów. Digital24 jest także obecny w organizowanych przez partnerów handlowych ekskluzywnych projektach oraz programach pilotażowych.
Podczas Festiwalu „Przyroda Warta Poznania” firma Digital24 zaprezentuje sprzęt Fujifilm oraz obiektywy Fujinon. Na uczestników Festiwalu czeka niespodzianka: minilab (drukarka) Fujifilm DX 100 z możliwością darmowego wydruku zdjęć oraz aparaty do fotografii natychmiastowej INSTAX.