„Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śni. Odkrywaj.” (Mark Twain)

I opuścił przystań nasz Prelegent, pożeglował tam, gdzie śni się na jawie. Gdzie każdy dzień ma wielką moc, gdzie żyje się chwilą, przenikającą na wskroś wszystkie zmysły. Popłynął, by oddać się swej fotograficzno-nurkowej pasji.

Już będąc dzieckiem, pozwolił, by życiodajna Przyroda skradła mu serce. To właśnie z Nią kroczył przez życie, dokładając wszelkich starań, by było zgodne z Jej prawami. Z czasem rzucił się w wir podróżowania i nurkowania, uwieczniając piękno podwodnego świata. Jednak nie tylko rozległe głębiny stały się tematem kadrów. Bezgranicznie urzekły go także dzikie zwierzęta, krajobrazy oraz abstrakcyjne formy, wypatrzone na torfowiskach, bagnach, mokradłach i rozlewiskach.

Poprzez swe fotografie pragnie zwrócić uwagę na zjawiskowość Natury, na potrzebę Jej ochrony. Sam aktywnie uczestniczy w ochronie Przyrody, szczególnie w ochronie ptaków oraz ekosystemów wodnych. Swym doświadczeniem dzieli się również z najmłodszymi, prowadząc prelekcje przyrodnicze, połączone z pokazem swych fotografii.

Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany w konkursach fotograficznych. Jego prace gościły na licznych wystawach, były publikowane w czasopismach, kalendarzach, materiałach promocyjnych oraz emitowane na wielkoformatowych telebimach.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Wojciechem Nawrockim, który przybliży fotograficzne efekty swej ostatniej antarktycznej wyprawy. Zawitaj do nas koniecznie  i poczuj na sobie powiew mroźnego polarnego powietrza!