„Pasja, pasja, trzeba mieć pasję!...przetrwa ten, kto stworzył swój świat.” (Kapuściński non-fiction A. Domosławski)

Czym byłby człowiek bez pasji? Czym byłoby jego życie? To właśnie pasja dodaje energii, sprawia, iż szarość dnia codziennego przyjmuje miriady barw, kształtów, dźwięków. Dla jednych brzmi niczym symfonia zieleni, drudzy upatrują jej w  bursztynowym oku czubatki, a u naszego Prelegenta przyobleka się w żurawi klangor.

Niewątpliwie, żurawie to jego pasja i miłość, dla której już od ponad dwudziestu lat, porzuca zaciszne domowe pielesze, przemierza kilometry włoszakowickich ostępów, by fotografować i dokumentować ich zwyczaje. Rok 2017 nie tylko dla niego stał się przełomowy. A to za sprawą zainstalowanej kamery, dzięki której internauci z całego świata mogli zajrzeć do żurawiego gniazda. Niezaprzeczalnie, życie najbardziej skrytego i tajemniczego gatunku ptaka dostarczyło bogatego materiału do badań naukowych, stając się jednocześnie przepustką do niezapomnianych emocji i wrażeń.

Nasz Prelegent to fotograf i edukator przyrodniczy. Poprzez swe społeczne działania i współpracę z wieloma instytucjami i organizacjami ekologicznymi uchyla podwoje niesamowitego królestwa Natury. Jest autorem licznych wystaw, zarówno w kraju jak i za granicą. Co więcej, jest współtwórcą i producentem filmu dokumentalnego „50 cm życia”, opisującego historię nawodnienia bagna oraz pierwszego streamingu z gniazda żurawia w Nadleśnictwie Włoszakowice.


Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Piotrem Dziełakowskim, który przybliży swą żurawią pasję. Mamy nadzieję, iż Grus grus zawładnie Waszymi sercami!