„Jeżeli nie wiesz dokąd chcesz iść, nie ma znaczenia, którą drogą pójdziesz.” (Alicja w Krainie Czarów L. Carroll)

W przeciwieństwie do Alicji z Krainy Czarów, nasza Prelegentka doskonale zna cel swej wędrówki i drogę, którą pragnie podążać. Droga ta zawsze prowadzi w kierunku obcowania z Przyrodą. Poszukiwanie kuszących terenów, eksplorowanie zakamarków Natury, uwiecznianie efemerycznych chwil zaowocowało wyjątkowymi obrazami, stając się niejako sposobem na życie.

To Rodzice zaszczepili w niej bakcyla fotografii i miłość do Przyrody. Z czasem do tego duetu dołączyły podróże, zarówno bliskie jak i dalekie. Norwegia, Islandia, Puszcza Białowieska, Biebrza to zaledwie kropla w oceanie zakątków, z którymi miała szczęście się związać. Jak sama mówi, fotografowanie wyzwala w niej olbrzymie emocje, co niewątpliwie wpływa na zacieśnianie bliskich więzi z odwiedzanymi przez nią miejscami. Królestwo Przyrody jest dla niej tak zjawiskowe i różnorodne, iż niezaprzeczalnie zasługuje na uwagę. W kadrach przez nią popełnianych, znajdziemy nie tylko pejzaże, gatunki dzikich roślin i zwierząt, ale i abstrakcyjne formy. Choć ptaki nie są jej ulubionym tematem zdjęciowym, to ptasi świat nie jest jej obcy. Uwieczniając ulotne chwile stara się jak najlepiej oddać ich charakter oraz piękno. Swym postrzeganiem świata dzieli się także za pomocą gumy dwuchromianowej oraz grafiki warsztatowej.

Nasza Prelegentka jest absolwentką warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od roku 1997 zasila szeregi Związku Polskich Artystów Plastyków. W latach 2010-2013 pełniła funkcję Wiceprezesa Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografów Przyrody. Natomiast lata 2013-2016 upłynęły jej na stanowisku Prezesa tegoż Związku.

Mamy ogromny zaszczyt zaprosić na spotkanie z Katarzyną Gubrynowicz, członkinią Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografów Przyrody. Kasia podzieli się z nami wrażeniami ze swej samotnej podróży na Islandię. Mamy nadzieję, że islandzki klimat na wskroś przeniknie Wasze dusze.