"Zatrzymaj się czasem. Zatrzymaj się i pozwól, żeby ogarnęło cię uczucie cudowności. (…) Posłuchaj przez kwadrans ciszy, usłysz ją. Posłuchaj ciszy!" (Koniec jest moim początkiem T. Terzani)

A czy Ty potrafisz się zatrzymać? Potrafisz dać się ponieść cudownościom wszelakim? A cisza? Potrafisz się w nią wsłuchać? Niewątpliwie nasi Prelegenci są w mocy, by to czynić, a cisza ich otulająca ma zapach ziemi, tej po zimowych roztopach, tej spalonej słońcem i tej jesiennej, mokrej od deszczu, tonącej w grzybach, żołędziach, liściach. Otaczająca ich cisza rozsiewa zapach ogrodu, wiosennych kwiatów, ziół. Co więcej, przybiera postać pszczół i miodu. O tak, miodu, "świetlisto-złotej orgii smaku". On, od dwudziestu lat oddany pszczelarstwu. Ona, z przyjemnością mu towarzyszy. On, na szczęście, nie poleciał w „kosmos rakietą zbudowaną z części pralki i starej skody”. Ona, szczęśliwie porzuciła miasto, pakując zaledwie w kilka dni zawartość kawalerki. No i zaczęło się. 

Na początku był blog o pszczelarstwie, pracy w pasiece, produktach pszczelich oraz o prywatnym życiu Pszczelarza Dredziarza…Choć w zasadzie, rzec można, iż na początku były pszczoły i magiczna wieś, która stała się ich domem, zapewniając życie spokojne, z dala od miejskiego zgiełku. Życie, w zgodzie z Naturą! Naturą, do której należą, i której to z rozkoszą się podporządkowują!

Skrawkiem swego świata dzielą się na kartach książki „Pasieka Dredziarza”. Dzięki niej zwalniamy na chwilę tempo, ulatując do malowniczego zakątka, gdzie życie w harmonii z Naturą gwarantuje uczucie cudowności. „Pasieka Dredziarza” to nie tylko ul, pszczoły, trudy i znoje związane z pracą pszczelarza. To przede wszystkim dowód na to, iż marzenia się spełniają, to świadectwo, że "wolniej" wcale nie znaczy "gorzej", to życie z pasją, to wreszcie miłość do Przyrody, która zewsząd nas otacza!

Serdecznie zapraszamy na niedzielny panel dyskusyjny, w którym udział wezmą Ewa i Paweł Piątek. Jeśli Przyroda jest Ci bliska, a bzzzykające pszczoły powodują radosne trzepotanie serca, dołącz do nas koniecznie! Gwarantujemy, że po tym spotkaniu zapragniesz żyć wolniej!